יום ש', ז’ בטבת תשע”ט
    צור קשר-שירותי המחלקה  |  לוח ארועים  |  זמני פעילות ורשימת עובדי המחלקה  |  טפסים  |  טלפונים חיוניים  |  מאמרים  
יום הנכה הבינלאומי צוין במגדל העמק
פורסם: 10:02 (14/12/14) שרון קסוס
יום הנכה הבינלאומי צוין גם השנה ברחבי העיר מגדל העמק. השנה התמקד בהסברה לבעלי עסקים קטנים על נגישות השירות.

כידוע, אחד מכל חמישה אנשים הוא אדם בעל מוגבלות כלשהי ומוגדר כבעל נכות, קיימים סוגים שונים של מוגבלות ביניהם קיימות מוגבלויות שמיעה, ראייה, ניידות, מוגבלות נפשית ועוד.

המתנ"ס בשיתוף אגף הרווחה הוציא את רכזי ופעילי "קהילה נגישה", יהודה ארבל , רכז אוכלוסיות מיוחדות, מירי רוטמן, מנהלת תכנית אב"ן דרך, הודיה, רכזת עמיתים ואהובה גובני-חגי, מנהלת מדור קהילה באגף הרווחה ומשתתפים בתכנית "אבן דרך" ו"עמיתים" חלקם בעלי מוגבלויות בעצמם אל בעלי עסקים קטנים במתחם פרץ סנטר ובמרכז הישן בלב העיר.

במסגרת הפעילות הגיעו הפעילים לעסקים על מנת לראות האם הם מונגשים והסבירו לבעלי העסקים כיצד עליהם להיערך למתן שירות בצורה מותאמת ונגישה לבעלי מוגבלויות. כמו כן חילקו הפעילים חוברות הסברה בנושא בעברית, ערבית ורוסית שהוכנו על ידי נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות.

אהובה ג'ובני- חגי ראש צוות המדור הקהילתי במחלקה לשירותים חברתיים בעיריית מגדל העמק אמרה: "במגדל העמק מקדמים את המודעות והנגישות לתושבים בעלי מוגבלויות שונות, לכן חשוב שהעסקים המקומיים יתאימו וינגישו את השירותים למענם על מנת שגם הם יוכלו לצרוך בקלות ללא שוני, ובנוסף יוכלו העסקים להרוויח גם מצד אוכלוסייה נוספת".