יום ש', ז’ בטבת תשע”ט
    צור קשר-שירותי המחלקה  |  לוח ארועים  |  זמני פעילות ורשימת עובדי המחלקה  |  טפסים  |  טלפונים חיוניים  |  מאמרים  
חברי המש"ב משפיעים בוועדות הכנסת
פורסם: 11:08 (30/11/14) שרון קסוס
לאחר שהשתתפו בכנס חירום ארצי בנושא העוני בשנה שעברה, ייצגו את קול התושבים בוועדות השונות בנושא ניתוקי מים ואף זכו לפרס "חזני" מאת שר הרווחה השתתפו השבוע טוביה גפן ודפנה חסן בדיון של וועדת הכלכלה בכנסת שבו התקבלה החלטה כי החל מינואר 2015 לא יהיו עוד ניתוקי מים .
יו"ר המש"ב טוביה גפן וסומכת מרכז עוצמה באגף הרווחה, דפנה חסן, שימשו כנציגי העיר מגדל העמק והשתתפו בדיון במסגרת הפעילות המשותפת של מרכז עוצמה והמש"ב עם פורום המים הארצי בכנסת.

צוות מרכז "עוצמה" הפועל במסגרת אגף הרווחה בתמיכת ראש העיר אלי ברדה פעל בשנה האחרונה יחד עם צוות מדור קהילה ויו"ר המש"ב טוביה גפן לסייע לאנשים קשיי יום, להגיע להסדרי חוב וחיבור למים ע"י תאגיד המים האזורי "מי נע" כמו כן פעל הצוות ברמה ארצית, הגיע לישיבות וועדת הכלכלה בכנסת על מנת להכניס תקנות שימנעו מתאגידי המים להשתמש בניתוקי מים כסנקציה לגביית חובות.על פעילות זו גם זכו חברי מרכז עוצמה בפרס חזני היוקרתי מאת שר הרווחה מאיר כהן.

הנציגים ממגדל העמק, ליוו את תהליך הדיונים וקבלת ההחלטה בוועדת הכלכלה עוד משלביו הראשונים. בדיון שהתקיים בכנסת הסב טוביה גפן את תשומת ליבם של חברי הוועדה לעובדה שבמגדל העמק יש מנותקי מים שנקלעו למצב בגלל קשיים כלכליים וכעת, משנתקבלה ההחלטה על הפסקת הניתוק ייווצר שלב ביניים שבו יהיה צורך למצוא פתרון לבעייתם עד כניסת כללי המים החדשים לתוקפם.

יו"ר הועדה, ח"כ אבישי ברוורמן הנחה את נציגי רשות המים הארצית לפעול בנושא בהקדם. חבר הכנסת איתן כבל, המשמש כחבר בוועדת הכלכלה אף שוחח עם נציגי מגדל העמק על הנושא והבטיח שגם הוא יפעל לחיבור אספקת המים לאלתר.

יו"ר המש"ב טוביה גפן :"שתי החלטות חשובות התקבלו בדיון, האחת עוסקת במינוי וועדה ארצית מיוחדת שאמורה להחליט על מקרים חריגים שבהם ינתקו מים, והשנייה, צמצום הריבית וגמישות סבירה בפריסת חובות לאוכלוסייה בעלת קשיים כלכליים" עוד הוסיף גפן: "השתתפנו בכל הדיונים בוועדת הכלכלה. כולי תקווה שמאמצינו בדיונים אלו יישאו פרי ואכן לא יתקיימו ניתוקי מים נוספים כי לכולם צריך להיות נטל שווה בתשלום המצרך הבסיסי- המים".